pasjaonline.pl
Początkujący webmaster #0: Wstęp do serii
autor

Arkadiusz Waluk

date

Witam w mojej pierwszej serii na naszym nowo powstałym blogu. Będę chciał w niej pomóc wszystkim, którzy dopiero mają zamiar zacząć swoją przygodę z tworzeniem stron internetowych i nie wiedzą co i jak. Moim ogólnym celem artykułów, które będę pisał jest to, aby nawet osoba, która nie ma pojęcia o webmasteringu i nigdy nie miała z tym styczności, mogła rozpocząć swoją drogę w kierunku zostania profesjonalnym twórcą stron internetowych.

W serii Początkujący webmaster mam zamiar omówić wszystko co tyczy się strony internetowej, ale bez kodu. Tak, dokładnie tak – bez używania i prezentowania kodu. Chcę najpierw opowiedzieć o językach potrzebnych do pisania, wyjaśnić kilka kwestii takich jak koszty własnej strony, powiedzieć jak umieścić ją w Internecie i poruszyć jeszcze kilka innych kwestii, które są istotne przy webmasteringu.

Rozpocznę od absolutnej podstawy czyli przedstawienia podstawowych pojęć. To już w kolejnym artykule. Wyjaśnię też jakie języki są potrzebne, aby napisać stronę. W kolejnych częściach serii zaprezentuję też kilka edytorów do pisania, opowiem o kosztach jakie musimy ponieść, aby utrzymać własną stronę czy wytłumaczę jak umieścić stronę w Internecie.

Jeśli po przeczytaniu tego nie rozumiesz jeszcze wszystkiego lub czujesz się trochę zagubiony to nie przejmuj się – to był tylko wstęp. Wszystko dokładnie omówię w kolejnych artykułach i wtedy na pewno wszystko stanie się już dla Ciebie jasne.

Nie pozostało mi więc nic innego jak zaprosić na kolejną część mojego poradnika, która pojawi się w ciągu kilku dni. Jeśli nie chcesz przegapić żadnej nowości na naszym blogu to koniecznie polub nasz profil na Facebooku – wtedy na pewno nic Cię nie ominie 😉

  • krecik1334

    Talk is cheap. Show me the code 🙂

    • Arkadiusz Waluk

      Na kod na pewno też przyjdzie pora ale chcę najpierw wyjaśnić – jak napisałem – kwestie dotyczące innych ważnych rzeczy dotyczących stron. Mam nadzieję, że to nie będzie właśnie takie tylko gadanie a ciekawe wpisy, które naprowadzą początkujących na to jak zacząć 😉