pasjaonline.pl
Od PSD do WordPressa #1
autor

Hubert Murawski

date

Startem bloga zaczynamy pierwszy wpis z serii „Od psd do WordPressa”.
W całym poradniku postaram się jasno wyjaśnić jak ze zwykłego layoutu stworzyć responsywną witrynę opartą na wordpressie. Tworząc projekt będziemy bazować na Google Material Design, oraz GRID960 (Pobierz przygotowaną paczkę, ze szkieletem kodu).
Co nam się przyda? Na pewno zapoznanie się z Google Material Design, przejrzenie kolorystyki GMD, ikon, które będziemy umieszczać na naszym projekcie, wybór odpowiednich czcionek, oraz przykładowy wypełniacz.
Pierwszym korkiem będzie wykonanie rysunku strony, dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ rysując uwalniamy więcej kreatywności. Następnie projekt przeniesiemy sobie do photoshopa tworząc szkielet (speedart na youtube). Pora na uzupełnienie szkieletu (speedart na youtube).

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy projekcie? Główna czcionka nie powinna przekraczać 18px, kolory powinniśmy dobierać maksymalnie w 3 barwach.

Projekt oczywiście każdy może zrobić wedle własnych upodobań, moje psd można pobrać tutaj. W dalszej części przejedziemy do  przerobienia tego na kod html.

 • http://testerius.deviantart.com/ testerius

  Najbardziej interesuje mnie część przerabiania stronki pod szablon WordPressa. Cudów nie oczekuję, ale mam nadzieję, że będzie to dokładnie wyjaśnione i co najważniejsze zgodne z aktualnymi zasadami.

  • http://pasjaonline.pl PasjaOnline.pl

   Postaram się jak najlepiej wyjaśnić kod od samego html’a, do przerobienia go pod wordpressa 🙂

 • Janek

  Kiedy można się spodziewać kolejnego posta z tej serii ?

  • http://pasjaonline.pl PasjaOnline.pl

   Niedługo seria zostanie wznowiona, wraz z całym blogiem 🙂

   • Janek

    Super, już nie mogę się doczekać 🙂