pasjaonline.pl
Informatyk w formie
autor

Hubert Galiński

date

Dużo osób siedząc przy komputerze zaniedbuje swoją formę. W tym wpisie powiem wam jak w krótkich krokach i czasie poprawić swoją formę.
Motywacja
Wykonanie pomki.Spójrz jak wygląda/ł Mark Zuckerberg, Steve Jobs, Bill Gates. Czy oni są grubi? Jak widzisz nie; więc żeby odnieść sukces w informatyce należy ćwiczyć i być chociaż trochę w formie. Oczywiście to żart lecz warto ćwiczyć dla lepszego samopoczucia.

Rozgrzewka.
W internecie jest masa filmów czy tekstów pokazujących rozgrzewki. Definicja dobrej rozgrzewki według mnie jest prosta – należy się po prostu dobrze rozgrzać i spocić aby przygotować mięśnie do dalszego treningu.

Trening bez sprzętu.
Ćwiczymy od poniedziałku do piątku. W sobotę i niedzielę pozwalamy naszym mięśniom odpocząć na następny tydzień.

 • Przysiady 4×20 – to pozwoli nam na rozbudowę naszych nóg przez co wchodzenie po schodach nie będzie męczące.
 • Pompki szeroko 4xMAX – to ćwiczenie rozbuduje głównie nasze mięśnie klatki piersiowej. Dwie serie robimy z dłońmi na szerokości ramion a pozostałe dwie zbliżamy jak najbliżej (pompki diamentowe) – rozwijają nasz triceps.
 • Deska 4xMAX – przy tym ćwiczeniu pracują mięśnie ramion przez co na przykład odpalania kosiarki będzie łatwiejsze.
 • Brzuszki 3/4xMAX – jak wiadomo to ćwiczenie rozwija nasz brzuch.

Dobrym rozwiązaniem jest zakup sprzętu do ćwiczeń. Na początku wystarczy drążek rozporowy do futryn. Następnym zakupem mogą być dwie hantle; 10kg powinno wystarczyć na stronę. Plan treningowy ze sprzętem radzę wybrać w internecie ponieważ są tam osoby które mają większe doświadczenie niż ja.

Przed użyciem zapoznaj się z lekarzem lub farmaceutą 😉

Źródło zdjęcia: zacznijtrening.wordpress.com

 • monk.2000

  Może coś o wzroku? Są nawet specjalne programy do tego.

  Gabe Newell jest gruby. Jack Tramiel też nie wyglądał na kogoś z dobrą formą.

  • http://azetes.blogspot.com/ de

   Do wzroku polecam program Flux 🙂 Zmienia temperaturę ekranu w zależności od pory dnia. Podobno jeśli wieczorem wpatrujemy się w źródła światła niebieskiego, możemy mieć problem z bezsennością. Chyba autentycznie coś w tym jest, bo od kiedy tego programu używam na laptopie, nie mam problemu z zaśnięciem, już o północy chce mi się spać;) Natomiast na drugim kompie nie mam Fluxa i – nie dość że siedzę do 3, to jeszcze zasnąć ciężko…

  • Hubert Galiński

   Moim zdaniem jeśli rozsądnie korzystasz z komputera to nie będziesz miał problemu ze wzorkiem.

 • http://azetes.blogspot.com/ de

  Literówkę zgłaszam: w title strony pojawił się „Infirmatyk” 🙂

  • Dawid Gawałkiewicz

   Poprawione 🙂

 • Marek Woś

  Moim zdaniem, jak i Pana Bańko, hentle to rodzaj męski: „forma ten hantel lepiej przystaje do systemu gramatycznego polszczyzny, a w szczególności do innych nazw na -el, z których większość ma rodzaj męski, por. handel, Hegel, mebel,pudel, regiel, strudel, szpadel, winkiel. Nawiasem mówiąc, wśród rzeczowników na -el jest wiele wyrazów pochodzenia niemieckiego, a niektóre w niemczyźnie mają rodzaj inny niż męski, np. Möbel jest rodzaju nijakiego. Adaptacja niemieckiego rzeczownika die Hantel w formie męskiej ten hantel nie byłaby więc zjawiskiem bez precedensu.”